Sport to sztuka! (kwiecień 2015)

Dzisiaj, czyli 16 kwietnia, o godz. 1100 w murach naszej szkoły miało miejsce uroczyste otwarcie nowej wystawy pod tytułem: “Sport to Sztuka”, która to jest owocem całorocznych niełatwych zmagań w ramach Projektu Edukacyjnego ?SPORT TO SZTUKA ? CZYLI PLASTYK NA MARATONIE?.

Podstawowym założeniem projektu edukacyjnego była jego interdyscyplinarność poprzez połączenie dwóch skrajnych dyscyplin jakimi są sport i sztuka. Sport jako popularyzacja przyjemnej, zdrowej i przyjaznej środowisku formy spędzania wolnego czasu poprzez bieganie. Sztuka jako wyzwolenie różnorodnych obszarów naszej aktywności, pomagająca podnosić własną samoocenę i wartości. Rozwija wyobraźnię i kształtuje wrażliwość na piękno wytworów kultury.

Głównym zadaniem projektu była analiza dystansu maratonu liczącego 42,195km na podstawie wspólnych treningów, wybranych maratonów oraz organizacji I BIEGU ROBAKA dla młodzieży w naszej szkole. W trakcie treningów stawialiśmy sobie pytania: jak dobrze przygotować się do biegu? Jak dotrwać do celu? Jak poradzić sobie ze słabościami?
te i inne odpowiedzi uczestnicy projektu udzielili przy pomocy działań artystycznych m. in. poprzez: rysunek, grafikę, collage czy obraz malarski?

Adrian Sikora i Darek Konowrocki przedstawili swoje artystyczne przemyślenia za pomocą konkretnie ukształtowanych linii, Dominik Kuchta definiuje maraton jako elementy składowe wydarzenia sportowego, Radek Jakubiak malarskim gestem oddał szybkość, tempo i ekspresję. Natomiast to co wykonał Mateusz Kruk nie sposób opisać w słowach… dlatego też zachęcam do indywidualnej interpretacji wykonanych prac. ZAPRASZAM!

Przemysław Koliński

Dodaj komentarz

Zmiana wielkości czcionki
Tryb kontrastu