DEBATA

Szanowni Państwo,

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu trudno było nam uwierzyć, że lekcje można prowadzić w całości zdalnie. Okres pandemii pokazał, że jest to możliwe, ale stawia przed wszystkimi nowe wyzwania. O tym, jakie wnioski z ostatnich miesięcy powinni wyciągnąć na przyszłość rodzice, uczniowie i nauczyciele, a także jak zmieni to polską szkołę, porozmawiamy podczas debaty online: Przyspieszona lekcja cyfryzacji w pandemii – jak wpłynęła na uczniów i czego nas nauczyła? Debata, która odbędzie się 30 września (w czwartek) o godz. 13, towarzyszy premierze raportu „Nastolatki 3.0”.

Badanie „Nastolatki 3.0” realizowane jest przez Państwowy Instytut Badawczy NASK od kilku lat, dlatego pozwala obserwować długofalowe trendy, a w konsekwencji – lepiej je rozumieć i łatwiej przystosowywać się do kolejnych etapów transformacji cyfrowej.

Z najnowszej edycji raportu wynika m.in. że w czasie wolnym od zajęć dzieci i nastolatki spędzają w sieci średnio 4 godziny i 50 minut dziennie. Zdalne nauczanie spowodowało, że czas online jeszcze się wydłużył – badani twierdzili, że na same lekcje przeznaczali średnio 7 godzin i 41 minut. Jeśli porównamy te dane z wynikami z poprzednich lat, okazuje się, że liczba godzin spędzanych w internecie stale rośnie.

Do obejrzenia debaty zachęcamy dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i wszystkich, którym nie jest obojętne cyfrowe otoczenie nastolatków i ich dobrostan.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili:

·        Rafał Lange, Kierownik Zespołu Badań Rynku i Opinii NASK, współautor badania Nastolatki 3.0, doktor socjologii

·        Marta Witkowska, ekspertka ds. edukacji cyfrowej NASK, psycholożka i terapeutka

·        Maciej Dudkiewicz, Dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Transmisję z debaty będzie można obejrzeć w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/172464058263234 oraz na kanale NASK na YouTubie: https://www.youtube.com/c/NASKPIB/featured

Bądźcie z nami już w najbliższy czwartek, 30 września, o 13!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Post navigation

Zmiana wielkości czcionki
Tryb kontrastu